Utečenci z Afriky našli útočisko v Sobranciach

Pridal admin - 28.7.12 • Sekcia : Slovensko, Sobrance

Dvaja príslušníci Konžskej demokratickej republiky a traja zo Somálska prejavili záujem o udelenie azylu. Momentálne sa nachádzajú v Záchytnom tábore v Humennom.

Utečenci z Afriky našli útočisko v Sobranciach

BRATISLAVA/SOBRANCE 28. júla (WEBNOVINY) – Hraničná polícia riešila v piatok 27. júla prípad piatich cudzincov, ktorí prišli na Slovensko z Ukrajiny.

Dvaja príslušníci Konžskej demokratickej republiky a traja zo Somálska prejavili záujem o udelenie azylu. Informoval o tom riaditeľ hraničnej polície v Sobranciach Marián Lukáč.

Konžskí cudzinci pricestovali na hraničný priechod Čierna nad Tisou – Čop medzinárodným osobným vlakom z Ukrajiny.

Podľa polície predložili cestovné doklady Konžskej demokratickej republiky bez platných schengenských víz. Cudzinci uviedli, že svoju domovskú krajinu opustili v roku 2010. Na Ukrajine obaja študovali na rôznych vysokých školách. Policajti im našli aj povolenia na pobyt vo Francúzsku, ktoré boli pravdepodobne sfalšované.

V ten istý deň našla hliadka troch Somálcov bez dokladov totožnosti pri rieke Ubľanka v obci Ubľa v okrese Snina. Zdravotný stav cudzincov bol podľa polície dobrý, nežiadali lekárske ošetrenie.

Keďže všetci piati prejavili záujem o udelenie azylu na území SR, previezli ich do Záchytného tábora v Humennom, kde bude nasledovať azylové konanie.


  

Kľúčové slová : ,viac

viac

+ Najnovšie správy »

Kľúčové slová