Olympijský oheň už zavítal do Soči

Pridal admin - 05.2.14 • Sekcia : OLYMPIÁDA SOČI 2014, Šport

SOČI 5. februára (WEBNOVINY) – Olympijský oheň je už v dejisku nadchádzajúcich zimných olympijských hier. Do regiónu Soči dorazila pochodeň v stredu, do piatkového slávnostného otvorenia s ňou ešte pobeží 300 ľudí vrátane Slovenky Danky Bartekovej. Oheň privítali v stredu na 70 metrovom ruskom kole v obci Lazarevskij severne od Soči, odtiaľ ho previezli vlakom do [...]

Olympijský oheň už zavítal do Soči

SOČI 5. februára (WEBNOVINY) – Olympijský oheň je už v dejisku nadchádzajúcich zimných olympijských hier. Do regiónu Soči dorazila pochodeň v stredu, do piatkového slávnostného otvorenia s ňou ešte pobeží 300 ľudí vrátane Slovenky Danky Bartekovej.

Oheň privítali v stredu na 70 metrovom ruskom kole v obci Lazarevskij severne od Soči, odtiaľ ho previezli vlakom do Adleru a potom do lyžiarskeho areálu v Červenej Poľane. Následne pochodeň putovala do prístavu v Soči a dostala sa jachtou na Čierne more. Vo štvrtok čaká oheň púť centrom Soči.

V deň slávnostného otvorenia pôjde trasa pochodne po nábreží. Počas záverečných dní putovania olympijského ohňa po Rusku sa pri jeho nosení vystriedajú aj prezident Medzinárodného olympijského výboru Thomas Bach, slovenská strelkyňa Danka Barteková, ruskí krasokorčuliari Tatiana Navková a Roman Kostomarov či tenistka Jelena Vesninová. Správu priniesol oficiálny web ZOH 2014.

Olympijský oheň priniesli do Ruska 6. októbra 2013 z Grécka, kde ho týždeň predtým zapálili v antickej Olympii. Púť štafety po ruskom území odštartovala 7. októbra, teda presne štyri mesiace pred slávnostným otvorením ZOH v Soči. Na území najväčšej krajiny sveta štafeta s olympijským ohňom prešla po historicky najdlhšej trase po území hostiteľskej krajiny Hier – spolu 65 000 km cez 129 miest a 2900 obcí vo všetkých 83 regiónoch Ruska. S pochodňou sa až do slávnostného otvorenia ZOH celkove vystrieda približne 14-tisíc účastníkov štafety.

Obrazom: Vizitky slovenských športovcov, ktorí štartujú v Soči

Obrazom: Vizitky slovenských hokejistov, ktorí budú hrať na olympijskom turnaji


  

Kľúčové slová :viac

viac

+ Najnovšie správy »

Kľúčové slová